🇺🇦📃🖊✒️День української писемності та мови

 
img
👍9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні проведуть традиційний Радіодиктант національної єдності 2022.
Цього року буде невелике нововведення та проводитиме його українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читатиме – народна артистка, Герой України – Ада Роговцева.
Як взяти участь⁉️
☝️🫶Приєднатися до написання всеукраїнського диктанту можуть усі охочі. Для цього потрібно 9 листопада об 11:00 за київським часом увімкнути:
✔️ Українське Радіо або Радіо Культура;
✔️ Телеканал Суспільне Культура;
✔️ діджитал-платформи Суспільного: Суспільне Мовлення та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини;
✔️ додатки radio або Дія.
Як перевірити диктант⁉️
☝️10 листопада буде оприлюднено текст диктанту. Якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:
➡️1) Надіслати свого листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
➡️2) Сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Довідково👇
☝️Свято було започатковане 9 листопада 1997 року, коли Президент України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав відповідний Указ.
💛💙Дата обрана не просто так – 9 листопада українці також відзначають День вшанування Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.